БДСМ

БДСМ ЛьвовВлада, біль і приниження зазвичай не вважаються компонентами здорових і гармонійних людських стосунків – але БДСМ-культура багато років намагається довести зворотне. Як стверджував Мішель Фуко, садомазохізм – це особливий різновид творчості, спосіб по-новому осмислити кордону власного тіла і поведінки. Кінцева мета БДСМ Львов – не страждання і гноблення, а свобода і задоволення. У деяких умовах такі відносини можуть стати потужною формою психотерапії.
Коли психологи почали вивчати реальні БДСМ-спільноти, з’ясувалося багато цікавого. Згідно великому голландському дослідженню, люди, практикуючі БДСМ у Львовi, психологічно здоровішими оточуючих. Вони більш екстравертність, більш відкриті до отримання нового досвіду, менш невротичні і менш схильні до цілої низки психічних розладів – від депресії до тривоги, параної і (сюрприз!) Патологічного садизму.

За різними підрахунками, до БДСМ схильні від 2% до 65% населення. Перша цифра відноситься до участі в реальних БДСМ-практиках, а друга – до сексуальних фантазій. На відміну від парафилий типу фетишизму, БДСМ Львiв однаково приваблює як жінок, так і чоловіків. За участю в БДСМ, як правило, не криється досвід дитячих травм і насильства. БДСМ-практики не заважають, а в деяких випадках навіть допомагають встановити близькі і довірчі відносини між партнерами.
У чомусь критики, можливо, мали рацію. БДСМ – це не нешкідливий секс з додаванням модних гаджетів, а особливі відносини влади. Але ці відносини повинні грунтуватися на трьох головних принципах БДСМ-культури: добровільності, розумності та безпеки.
Садист, який дійсно любить завдавати людям страждання проти їх волі, в БДСМ-тусовці швидко б занудьгував.

Як влаштовані БДСМ-відносини

Психоаналітик Роберт Стіллер, який одним з перших досліджував американське БДСМ-спільноти, писав:

«Точно також, як десь всередині більшості розумово нормальних людей присутній депресія і параноя, існують садомазохистские стану свідомості».

На його думку, влада в тій чи іншій формі пронизує всі людські відносини. Культура БДСМ просто робить їх більш явними.
Дослідники виділяють чотири теми, навколо яких будуються практики БДСМ:

  • Психологічне домінування і підпорядкування – розподіл ролей на «верхнього» і «нижнього», раба і Пана.
  • Заподіяння болю за допомогою гарячого воску, прочуханки, електрики, гострих предметів і т.п.
  • Фізичні обмеження – зв’язування, використання наручників, кляпів і пов’язок.
  • Психологічне приниження – лайки, використання расових і інших стереотипів, поводження з людиною як з об’єктом і власністю.

Але головний компонент всіх стосунків всередині БДСМ – домовленість і взаємна згода. Перед початком кожного сеансу учасники повинні чітко зрозуміти, що їм робити дозволено, а що – ні. Для визначення межі, яку не можна перетинати, часто використовуються спеціальні опитувальники і докладні договори. Будь-який з учасників може використовувати стоп-слово і миттєво перервати взаємодію, якщо щось піде не так.